Warsztaty z zakresu zaawansowanej ochrony przed atakami DDoS z wykorzystaniem Systemu Arbor od firmy Netscout.

4sync > Aktualności > Warsztaty z zakresu zaawansowanej ochrony przed atakami DDoS z wykorzystaniem Systemu Arbor od firmy Netscout.

W dniach 12-13 października mieliśmy przyjemność wraz z ekspertami cyberbezpieczeństwa firmy Netscout organizować warsztaty dla inżynierów  i architektów z firmy Orange. Warsztaty z zakresu zaawansowanej ochrony przed atakami DDoS z wykorzystaniem Systemu Arbor od firmy Netscout, a przede wszystkim ochrona warstwy 7.

Scena ataków cybernetycznych wymaga ciągłego doskonalenia wiedzy i zdobywania aktualnych informacji na temat zmian i trendów w tym zakresie, aby jak najlepiej ochronić usługi przed nowoczesnymi atakami DDoS.

W trakcie warsztatów omawialiśmy jak ataki Distributed Denial of Service zmieniają się w Dynamic Distributed Denial of Service, w związku z tym ochrona klientów i usług również musi podążać (i nadążać) za wszystkimi zmianami. Firma Netscout jako lider dostarczający systemy ochrony na całym świecie, współpracuje z 95% ISP Tier 1, posiada największą i aktualną, globalną wiedzę o poczynaniach atakujących, a najnowsze technologie takie jak Adaptive DDoS Protection pozwalają na wykrywanie i blokowanie ataków, które przez inne systemy zostałyby przeoczone.

W trakcie warsztatów została omówiona również warstwowa architektura zapewniająca ochronę przed wszystkimi rodzajami ataków DDoS – od wolumetrycznych, przez ataki na urządzenia stanowe, po ataki aplikacyjne i w ruchu szyfrowanym. Ukazaliśmy też korzyści z pełnej współpracy urządzeń on-site po stronie klienta końcowego oraz systemów ochronnych wykorzystywanych po stronie operatora pozwalające na natychmiastowa reakcję i ochronę w czasie rzeczywistym.  Obejrzeliśmy również wpływ różnego rodzaju ataków na urządzenia i usługi sieciowe.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział w warsztatach!

4sync jest jednym z kluczowych dystrybutorów rozwiązania Netscout z ponad 10 letnim doświadczeniem  w sprzedaży Netscout do sektora Telco.