Logmanager

4sync > Producenci > Logmanager
Posiadanie właściwych logów jest kluczowe dla skutecznej realizacji najważniejszych procesów IT, takich jak monitorowanie, diagnostyka, audyt, raportowanie czy uzyskanie zgodności z regulacjami branżowymi i przepisami prawa. Dlatego każda organizacja potrzebuje skutecznego rozwiązania do zarządzania logami.
Image
Slide
Slide

Czas = Pieniądz

Slide

Skróć czas rozwiązywania problemów

Slide

Działaj proaktywnie

Slide

Zadbaj o zapewnienie ciągłości działania

Slide

Osiągnij zgodność z regulacjami

Slide

Wyeliminuj możliwości sfałszowania logów

Slide

Chroń organizację przed zagrożeniami wewnętrznymi

previous arrow
next arrow


Zarządzanie logami wspiera wszystkie obszary IT

https://www.youtube.com/watch?v=IC0dfyrqmNs
LOGmanager to system zaprojektowany z myślą o zapełnieniu luki pomiędzy tradycyjnymi komercyjnymi rozwiązaniami do zarządzania logami, a open-source. Przeznaczony również dla małych i średnich organizacji, łatwy w używaniu, utrzymaniu i wdrożeniu. Wyposażony we wszystkie najważniejsze funkcjonalności i o dobrym stosunku cena/jakość, dzięki zintegrowanej platformie sprzętowej oraz braku licencji ograniczających użytkownika w podłączaniu źródeł logów.

W dzisiejszym świecie opanowanym przez technologię informacja to zasób krytyczny, umożliwiający podejmowanie właściwych decyzji we właściwym czasie. Ten fakt kontrastuje ze sposobem w jaki przechowujemy dane – rozproszone po urządzeniach i aplikacjach wewnątrz Organizacji, często z nałożonymi ograniczeniami dostępu i w formatach nie zawsze zrozumiałych dla człowieka. Stąd kluczową dla wydajności działań operacyjnych kwestią jest konsolidacja informacji płynących z różnych źródeł, ich konwersja do jednolitego formatu, zapewnienie ich dostępności i integralności oraz utworzenie reguł mających na celu ich automatyczną obsługę, a także zrozumiała interpretacja kolekcjonowanych danych umożliwiająca Organizacjom podejmowanie trafniejszych decyzji. Narzędziem realizującym te wszystkie założenia jest pochodzący z Czech LOGmanager.

Korzyści

  • Operacje IT: Krytyczny incydent/Awaria. W takiej sytuacji kluczowa jest szybkość działania. LOGmanager stanowi pojedyncze źródło, do którego administrator może sięgnąć i szybko wyszukać logi wygenerowane przez serwery, aplikacje czy urządzenia sieciowe przed awarią, aby dokonać szczegółowej analizy informacji dotyczących kontekstu zdarzenia, poprawnie zidentyfikować przyczynę incydentu i szybko podjąć skuteczne działania.
  • Bezpieczeństwo: najważniejsze korzyści w obszarze bezpieczeństwa to ochrona przed sfałszowaniem , możliwość proaktywnego wykrywania incydentów oraz śledzenie zmian w konfiguracji. Log raz zapisany w bazie LOGmanager nie może być usunięty ani zmodyfikowany, co ma kluczowe znaczenie w sytuacji kiedy atakujący skutecznie zatrze za sobą ślady swojej działalności w sieci.
  • Działanie proaktywne: funkcjonalność alertowania wyposaży Twoją organizację w środki do wczesnej detekcji pojawiających się problemów, a tym samym umożliwi ich szybkie rozwiązanie, zanim zdążą wyrządzić szkody.
  • Zgodność z przepisami: GDPR, NIST CSF, PCI-DSS, ISO 27001:2013 – nie ma znaczenia jakie wymagania Twoja organizacja jest zobowiązana spełnić – prawidłowe zarządzanie logami jest zawsze częścią rozwiązania. Od organizacji bowiem oczekuje się ciągłego analizowania logów, zapisywania aktywności użytkowników, a także archiwizowania i przechowywania logów z krytycznych systemów przez określony czas.
  • Audyt i raportowanie: kluczowe w trakcie audytu bezpieczeństwa w organizacji jest generowanie raportów zgodnych z wymaganiami audytora. LOGmanager umożliwia prezentowanie informacji nie tylko w formie graficznej, ale także w pliku CSV ze strukturą zdefiniowaną pod wymagania audytu.
  • Prostota: wyróżniki LOGmanager to szybka implementacja, krótki cykl treningowy oraz prosty interfejs web GUI, który może być obsługiwany nawet przez mniej doświadczonych członków zespołu.

Co istotne rozwiązanie nie jest w żaden sposób licencjonowane – nie ma ograniczeń licencyjnych co do ilości źródeł zbieranych logów.