Zapewnij Twojej firmie ciągłość biznesową

4sync > Aktualności > Zapewnij Twojej firmie ciągłość biznesową

Wykrywaj i zatrzymuj ataki zanim wpłyną na dostępność VPN

Wraz z upowszechnieniem się pracy zdalnej, bramka VPN stała się kluczowym, lecz słabym ogniwem w łańcuchu komunikacji od użytkowników domowych/zdalnych do zasobów korporacyjnych. Atak DDoS stanowi poważne zagrożenie dla dostępności bramki VPN, bo już nawet niewielki atak DDoS może mieć wpływ na wydajność lub obniżyć przepustowość bramki VPN.

Rezultat? Biznes oparty na użytkownikach zdalnych staje.

Gdy bramka VPN działa słabo lub ulega awarii i przestaje działać, może to objawiać się jako problem z siecią. W związku z tym określenie jego przyczyny za pomocą tradycyjnych narzędzi do zarządzania siecią i rozwiązywania problemów może okazać się trudne. Potrzebny jest inteligentny wgląd w ruch sieciowy przychodzący do bramki VPN, który może wykryć anomalie ruchu wskazujące na atak DDoS.

NETSCOUT’s Arbor Edge Defense (AED) jest takim właśnie rozwiązaniem.

AED jest urządzeniem fizycznym lub wirtualnym, zabezpieczającym inline, instalowanym na brzegu sieci, pomiędzy routerem internetowym a VPN Gateway/ firewall. Ponieważ AED wykorzystuje wysoce skalowalną technologię bezstanowego przetwarzania pakietów, jest odporny na ataki wyczerpania stanu TCP i inne, które mogą wpływać na bramę VPN.

Ale wykrycie ataku DDoS nie wystarczy!

Do utrzymania wydajności zdalnych pracowników niezbędne jest zatrzymanie go, zanim wpłynie na dostępność bramki VPN. Oprócz blokowania ataku, AED udostępnia w czasie rzeczywistym szczegóły, takie jak typ, rozmiar, szybkość, protokoły i inne, umożliwiając użytkownikowi interakcję i modyfikację środków zaradczych na przyszłość.

Czytaj więcej https://www.netscout.com/business-continuity/vpn-gateway